Old Fox – FOR SALE

Motocykl, který to vše začal.
Old Fox je náš první projekt, který dokázal vzbudit rozruch a nadšení nejen v Čechách. Položil základní kámen a napomohl k založení značky Gas and Oil. Stroj dokázal projet Evropu tam a zpět. Zdolal místní i zahraniční média a vstanul na několika výstavních podiích.
Old Fox prošla celou řadou nehod, úprav a lazení. Dnes je sestavena znovu. Příběh této Yamahy jsme zachovali a doplnili jsme motocykl o několik nových detailů.
Vypracovali jsme novou technickou stránku stroje a nyní můžeš vyrazit vstříc dobrodružství ty!

Yamaha SR 500 vyrobená v roce 1984. Zběsilý rock’n‘roll, anglická subkultura „rockers“ a jejich divoká touha po rychlosti se staly hlavní inspirací. Proto jsme se rozhodli držet se stylu Cafe Racer, což ve zkratce znamená snahu o co největší odlehčení motocyklu a zároveň maximální výkon motoru.  Podvozek jsme snížili o několik čísel, posílili jsme přední vidlici, zadní tlumiče jsou plně seřizovatelné. Sportovní posed je docílený otočenýmy řidítky a lepší polohou stupaček. Použili jsme netradiční kombinaci a na příď motocyklu jsme připevnili masku ze starého motokrosu TS 125. Drobný Fox je v zatáčkách snadno a rychle ovladatelný a na svůj obsah překvapivě živý. Elektrický systém řídí německá technologie m.unit.

Jednomístné rovné sedlo bylo inspirováno sedly Scramblerů. Díky tomu spadá Old Fox spíše do kategorie Brat. Jedná se o druh Cafe Racer, který je více přizpůsobený ježdění ve městech.

Celý motocykl byl důkladně zrestaurován, vždy ale s respektem k původní patině. Zde vznikl náš rukopis, který jsme pojmenovali Worn Thunder. Výsledkem je jedinečný, drsný, špinavý, lehký motocykl.

Specifikace:

– Yamaha SR 500, rok 1984

– kompletní generálka motoru

– progresivní spojka

– posílení přední vidlice, pružiny Wirth

– plně seřizovatelné zadní tlumiče

– otevřené sání, K&N filtr

– plný brzdový kotouč, servis brzdového systému

– přední maska Suzuki TS

– nové lanovody, hadice

– MotoGadget – m.unit, m.switch

– výfuk Trumpet, upravená vložka a zakončení, zvuk si musíš poslechnout sám

– pneumatiky Bridgestone

– Gas & Oil Signature: snížení motocyklu, zakončení zadní části rámu, závodní stupačky výše usazené pro možnost maximálního náklonu stroje, design otáčkoměru, sportovní kožené sedlo kategorie BRAT, malba na nádrži – autor Jiří Kodras

cena: 200 000.- CZ

Motocykl  Old Fox  nese klasickou záruku.

foto: Ondřej Ždichynec, Jakub Frey, Martin Feix